Nasza kadra

 Kasia Lamża-Ogrodnik

Właścicielka Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak Kalamo. Z wykształcenia dziennikarz. Przez 10 lat pracowała w organizacjach pozarządowych realizując projekty społeczne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Lubi ludzi: i tych starszych i tych młodszych. Uważa, że każdemu należy się indywidualne podejście i życzliwe słowo.

Od 2016 roku organizuje półkolonie dla dzieci, twórcze warsztaty i imprezy dla dzieci. Zafascynowana nowoczesnymi technikami edukacyjnymi, w 2017 otworzyła Akademię Twórczego Rozwoju Bystrzak. Prywatnie mama Jurka i Sabinki, niepoprawna optymistka, ze szczęściem do ludzi 🙂

wywiad Młoda Gdynia

Gosia Onasch-Ptaszyńska

mgr geografii, absolwentka studiów podyplomowych z przyrody, surdopedagogiki i zarządzania oświatą. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi  – jest nauczycielem przyrody, geografii, turystyki i podstaw przedsiębiorczości  w ZSO nr 6 w Gdyni.  Ukończyła wiele kursów i szkoleń dotyczącej metod aktywnej edukacji.  „Nauczanie przez doświadczanie“ to priorytet w jej pracy. Prowadzi zajęcia doświadczalne, eksperymentalne i  terenowe. Jest przeciwniczką „uławkowienia“ dzieci. O drzewach powinniśmy się uczyć w lesie, o muszlach polskich plaż nad brzegiem morza, a zmiany stanów skupienia zaobserwować w ramach samodzielnie wykonywanych eksperymentów.  Autorka programu turystyki opartego na edukacji regionalnej, który realizuje od wielu lat z gdyńską młodzieżą. Ukończyła kurs trenera edukacji antydyskryminacyjnej w ramach projektu realizowanego przez Fundację im. Prof. B. Geremka i prowadzi warsztaty o tej tematyce . Prywatnie mama przedszkolaka i ucznia szkoły podstawowej, których – podobnie jak swoich uczniów – nieustająco zachęca do nauki przez zabawę. Miłośniczka wielkich miast oraz  skandynawskiego designu.

Adrianna Zawadzka

Studentka Pedagogiki i Psychologii na UG, ukończyła kurs sensoplastyki, logorytmiki, dziennej opiekunki żłobkowej, doświadczenie m.in. jako animatorka zabaw i urodzin dziecięcych pracy z dziećmi, animatorka i opiekunka  w żłobku w Gdyni,  drużynowa grupy harcerek i grupy zuchowej w ZHR.
Uwielbia pracę z dziećmi. Stara się traktować dzieci, z którymi ma styczność jak drugiego człowieka, któremu trzeba okazać dużo wsparcia i zrozumienia, nie ignorować jego emocji i potrzeb.
Chce być towarzyszem dzieci, w którym mają wsparcie, czują się bezpiecznie i mogą się swobodnie rozwijać. Stawia jasne granice, jest konsekwentna, ale ufa dzieciom i staram się zawsze pamiętać, że nie jest w ich głowie i ciele 🙂

 

Kamila Krynicka

Z wykształcenia jest oligofrenopedagogiem. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, aktualnie w SOSW nr 1 w Gdyni. Jest autorką programów „Spotkanie z bajką”, „Terapia przez ruch”. Prowadzi zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, zajęcia z biblioterapii, bajkoterapii, terapii tańcem i ruchem, zajęcia teatralne. Wspólnie ze swoimi podopiecznymi brała udział w Projekcie Edukacyjnym Teatru Szekspirowskiego „Teatralny pasjans” oraz w Przeglądzie Teatralnym Masska. Prowadzi również zajęcia plastyczne, w których stara się „uruchomić” i „zmotywować” do działania wszystkie zmysły swoich podopiecznych, często przy stymulacji dotykowej wykorzystując farby, masy bezkształtne, a także faktury o różnorodnej strukturze. Głównym celem, którym kieruje się w swojej pracy jest wszechstronny rozwój podopiecznych, który jest dla niej tak samo ważny jak to, aby czerpali oni radość z udziału w prowadzonych przez nią zajęciach. Najbliższa jej sercu jest pedagogika Janusza Korczaka „Nie ma dzieci – są ludzie…” ta myśl Korczaka najlepiej oddaje to jakim pedagogiem stara się być.