Dzieci 4-5 lat – Tajemnicza planeta

„ Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”
A.Einstein

Tajemnicza planeta – całoroczna przygoda dla dzieci przedszkolnych w wieku 4-5 lat

Kurs to wspaniała wyprawa w tajemny i nieznany świat, w którym dziecko poznaje ciekawostki dotyczące naszego kraju. Uczestnicy poprzez „wędrówkę” po Polsce i poznają legendy i historię niezwykłych miejsc np. : wrocławska legenda o kluskowej bramie uwieńczona przygotowaniem klusek śląskich.
Dzieci rozwijają ciekawość otaczającym światem poprzez eksperymenty i sztuczki magiczne. Podczas zajęć dzieci tworzą swoją własną księgę magii oraz uczą się szyfrowania tajemniczych wiadomości.

Systematycznie ale też wesoło ćwiczymy:

  • samodzielność w działaniu,
  • pamięci i umiejętności intelektualne,
  • spostrzegawczość,
  • wzrost koncentracji oraz wytrwałość w dążeniu do celu,
  • wyobraźnię i myślenie twórcze,
  • komunikatywność w wypowiedziach oraz wyrażanie własnych poglądów,
  • współdziałanie w grupie,
  • spontaniczność w twórczej ekspresji

Podczas zajęć wprowadzamy poprzez formę zabawy i wielozmysłowo techniki pamięciowe, wykorzystujemy piktogramy, rysujemy mapy myślowe. Poszerzamy także kreatywność i koncentrację u dzieci. Ćwiczymy naukę czytania z wykorzystaniem tablic z wyrazami oraz specjalnych książeczek.

Zajęcia organizowane są w cyklu rocznym – spotykamy się raz w tygodniu, we wtorki lub czwartki o godz. 16.45.
Czas trwania zajęć 90 min.
Poznaj nas i naszą ofertę poprzez udział w pierwszych bezpłatnych zajęciach

 

Tematy spotkań

1. Legenda o smoku wawelskim 2. Zaczarowany wulkan 3. Legenda o bazyliszku 4. Legenda o Kluskowej Bramie 5. Legenda o jednorożcu 6. Legenda miasta Konin 7. Poznańskie koziołki 8. Jaskinia Łokietka 9. Łysa Góra 10. Legenda o panu Twardowskim 11. Legenda o kogucie, który wygrał z diabłem 12. Legenda o Mysiej Wieży 13. Jak powstały góry 14. Jak to ze lnem było 15. Toruń i toruńskie pierniki 16. Kopalnia Soli w Wieliczce 17. Jak powstał węgiel 18. Skarbnik – duch kopalni 19. Zamek w Olsztynie 20. Legenda o powstaniu Częstochowy 21. Legenda o krakowskich gołębiach 22. Legenda o zbóju Madeju 23. Legenda o bocianie 24. Legenda o Piaskowej Górze 25. Legenda o Sokolej Skale 26. Legenda o Pieskowej Skale 27. Legenda o kopcu Krakusa i rękawce 28. Legenda o dzielnej królewnie Wandzie 29. Legenda o kaczeńcach 30. Legenda o Królu Ryb 31. Legenda o stopce królowej Jadwigi 32. Legenda o Dzwonie Grzesznika.